2017

25. november - 23. desember
Juleutstillingen

19. oktober - 19. november
Kristina Bræin
Andrea Bakketun
Hedevig Anker
Heidi Bjørgan
Kaja Leijon

14. september - 15. oktober
Steinar Kristensen
Ilija Wyller
Marte Aas

10. august - 10. september
Ann Cathrin November Høibo
Elin Hedberg
Dag Skedsmo
Marianne Hurum

11. juli - 3. august
Sommerlukket, Ann Cathrin November Høibo, Dag Skedsmo, Marianne Hurum, Elin Hedberg

8. juni - 9. juli
Johanne Hestvold
Sandra Vaka Olsen
«Omformulerte forekomster», Kurator: Kjersti Solbakken. Deltakere: Tora Endestad Bjørkheim, Matt Lambert, Monica Flakk, Andrea Muribø, Admir Batlak, Sofie Nørsteng og Gunnhild Torgersen

4. mai - 4. juni
Harald Fenn
Anders Sletvold Moe
Bjørn Bjarre
Victoria Günzler

24. mars - 30. april
Ode til en vaskeklut, hymne til en tiger - Jubileumsutstillingen for NTK 40 år

16. februar - 19. mars
Linn Pedersen
Jørgen Dobloug
André Tehrani
Anna Talbot

12. januar - 12. februar
Tore Hansen
Mikael Hegnar
Ingri Haraldsen / Petter Buhagen
Vanna Bowles

2016

26. november - 23. desember
Juleutstillingen 2016

20. oktober - 20. november
Snorre Kyllingmark
Tegnebiennalen 2016. Kurator: Elise Storsveen, Kurator: Elise Storsveen
Hanne Grieg Hermansen

15. september - 16. oktober
Hanne Tyrmi
Kurt Johannessen
Espen Gleditsch
Ingun Bøhn

11. august - 11. september
Hanne Friis
Verena Winkelmann
Gunnar Aune

9. juni - 10. juli
Terje Nicolaisen , Malerier 2016
Juniutstillingen 2016, «Maleriets letthet» Kurator: Wenche Volle
Deltagere: Knut Ivar Aaser, Martin Sæther, Tarald Wassvik, Marianne Hurum, Emma Brack, Eirik Senje, Halvor Rønning, Mikael Lo Presti
Lewis & Taggart

12. mai - 5. juni
Serina Erfjord
Hilmar Fredriksen
Anne Léger

31. mars - 8. mai
Willibald Storn, Kuratert av Lotte Konow Lund

18. februar - 19. mars
Camilla Løw
Lene Baadsvig Ørmen
Terje Roalkvam

14. januar - 14. februar
Håvard Vikhagen
Gisle Harr
Pottery is Back!, Kuratert av Gjertrud Steinsvåg

2015

28. november - 23. desember
Juleutstillingen

22. oktober - 22. november
Per Inge Bjørlo
Christian Tony Norum
Ingunn Skogholt

17. september - 18. oktober
Bertil Greging
Millie Behrens
Figurstudie, Idun Baltzersen og Guttorm Guttormsgaard

13. august - 13. september
Unn Sønju
Ebba Bring
Shwan Dler Qaradaki

11. juni - 12. juli
which is a way of saying : a word was removed
kuratert av Benedicte Clementsen & Johanne Hestvold

30. april - 31. mai
Ane Graff
Thora Dolven Balke
Fadlabi

26. mars - 26. april
Elisabeth Mathisen
Pål Vigeland
Transformator (5.3. til 29.3.)
Arvid Pettersen (10.4.-26.4.)

19. februar - 22. mars
Transformator (5.3. til 29.3.)
Edgar Ballo
Ignas Krunglevicius
Abstraksjon 11 (til 1.3.)

15. januar - 15. februar
Sven Påhlsson
Ann Iren Buan
FÖRBANNAD VARE DU
Sven X:et Erixson • Elisabeth Haarr • Morten Krohg • Kjartan Slettemark • André Tehrani • Gelawesh Waledkhani

2014

29. november - 23. desember
Juleutstillingen

30. oktober - 23. november
Ørnulf Opdahl
Victor Mutelekesha
Markus Li Stensrud

2. oktober - 26. oktober
Anders Ruhwald
Sandro Steger
Andrea Lange

4. september - 28. september
Jens Hamran
Hildur Bjarnadóttir
Jeannette Christensen

5. juni - 31. juli
Frans Widerberg

8. mai - 1. juni
Bjørn Ransve
Caroline Slotte
Tina Jonsbu

10. april - 4. mai
Zdenka Rusova
Beth Wyller
Jannicke Låker

13. mars - 6. april
Lina Viste Grønli
Atle Selnes Nielsen
Karl Hansen

13. februar - 9. mars
Karen Ingeborg Bye
Reinhold Ziegler
Ingeborg Resell Elieson
Stein Koksvik

16. januar - 9. februar
Bente Stokke
Esther Maria Bjørneboe
Kristin Aarnes

2013

30. november - 23. desember
Juleutstillingen

31. oktober - 24. november
Marianne Bratteli
Elise Hatlø
Trine Hovden
Kristin Evensen

3. oktober - 27. oktober
Book & Hedén
Øivind Brune
Gunvor Nervold Antonsen

5. september - 29. september
Tore Hansen
Maria Brinch
Tor Børresen

8. august - 1. september
Terje Uhrn
Beathe C. Rønning
Hanne Borchgrevink / Hanne Christiansen

13. juni - 28. juli
ACTIVUM
kuratert av Marianne Heier

2. mai - 2. juni
Arne Malmedal
Øystein Aasan
Hilde Svalheim

4. april - 28. april
Marte Eknæs
Nicklas Gahnström
Marte Aas

7. mars - 31. mars
Geir Yttervik
Janne Kruse
Kjell Rylander

7. februar - 3. mars
Kjell Varvin
Steinar Elstrøm
Elise Storsveen

10. januar - 3. februar
Kjell Bjørgeengen
Marie Buskov
Ingjerd Hanevold

2012

1. desember - 23. desember
Juleutstillingen

1. november - 25. november
Kjell Nupen
Mikkel Wettre
Dag Skedsmo

4. oktober - 28. oktober
Aurora Passero
Else Marie Hagen
Annette Kierulf og Caroline Kierulf

6. september - 30. september
Ane Mette Hol
Nina Malterud
Ivan Galuzin

9. august - 2. september
Bente Sommerfeldt-Colberg
Torgeir Husevaag
Marte Johnslien

5. juli - 30. juli
Karl Erik Harr
Sidsel Hanum
Konrad Mehus

7. juni - 29. juni
Juniutstillingen
kuratert av Helga Marie Nordby & Nicolas Siepen

10. mai - 3. juni
Bente Sætrang
Bjørn Hegardt
Espen Brændsrød

12. april - 6. mai
Mattias Härenstam
Karen Klim
Johannes og Hans Hansen

8. mars - 1. april
Håkon Bleken
Elizabet Thun
Kari Dyrdal
Gunnar Thorsen

9. februar - 4. mars
Paul Brand
Helene Sommer, Video / installasjon
Tegneutstilling

12. januar - 5. februar
Margareta Bergman
Daniel Østvold
Vemren/Rygh, Hilde Vemren og Magne Rygh

2011

26. november - 23. desember
Juleutstillingen

20. oktober - 20. november
Leonard Rickhard, maleri
Astrid J. Johannessen, video
Toril Bjorg, smykker

15. september - 16. oktober
Mari Slaattelid, maleri
Bertil Greging , maleri
Ulla-Mari Brantenberg, glass

11. august - 11. september
Kjell Torriset, maleri
Lotte Konow Lund, tegning
Marit Tingleff, keramikk

9. juni - 31. juli
Jubileumsutstillingen HUNDRE

12. mai - 5. juni
Irma Salo Jæger, maleri
Hans Hamid Rasmussen , installasjon
Steinar Haga Kristensen, installasjon

7. april - 8. mai
Bård Breivik, skulptur
Unn Fahlstrøm, video/foto
Ingrid Lønningdal, tegning

10. mars - 3. april
Marianne Heske, videomaleri
Hanne Nielsen, maleri
Liv Blåvarp, smykker

10. februar - 6. mars
May Bente Aronsen, tekstil
Terje Nicolaisen, tegning
Ole Martin Lund Bø, maleri

14. januar - 6. februar
Hilmar Fredriksen, installasjon
Fortellinger i sølv, smykker
Arne Bendik Sjur, tegning/grafikk

2010

27. november - 23. desember
Juleutstilling nr. 100

21. oktober - 21. november
Ulf Nilsen, maleri
Josephine Lindstrøm, fotografi
Torbjørn Kvasbø, keramiske objekter

16. september - 17. oktober
Gerd Tinglum, maleri
Sverre Malling, tegning
Sidsel Palmstrøm, installasjon

12. august - 12. september
Per Ung, skulptur
Stian Eide Kluge / Steffen Håndlykken, installasjon
Anne Line Sund, keramikk
Joachim Cossais, maleri

8. juli - 1. august
Sommerutstilling

10. juni - 4. juli
Juniutstillingen

15. mai - 6. juni
Bård Ask, maleri
Kristin Kanter, maleri
Line Garlind, smykker
Ole Møller, foto

15. april - 9. mai
Thomas Pihl, maleri
Hanne Tyrmi, skulptur/installasjon
Edith Lundebrekke, relieffer

11. mars - 11. april
Håkon A. Fagerås, skulptur
Hanne Friis, tekstile skulpturer
Lars Morell, Foto/installasjon

11. februar - 7. mars
Tom Lid, maleri
Christer Karlstad, maleri
Arne Aalberg, metall

14. januar - 7. februar
Anne Rolfsen, maleri
Toril Redalen, Katrine Køster Holst, Monica Marcella, keramikk
Birgitte Sigmundstad, video/foto/objekter

2009

26. november - 23. desember
Desemberutstillingen, Billedkunst og Kunsthåndverk
Statoils nominasjonsutstilling

31. oktober - 22. november
Marianne Bratteli, maleri
Petrine Lillevold Vinje, skulptur/tegning
Elisabeth von Krogh, keramiske arbeider

3. oktober - 25. oktober
Karl Hansen, maleri
Liv Tandrevold Eriksen, tegning
Vidar Koksvik, glass

5. september - 27. september
Thorbjørn Sørensen, maleri
Gisle Harr, skulptur
Christine Gaudernack, smykker
Trond Mikkelsen, metall

8. august - 30. august
Bjørn-Sigurd Tufta, maleri
Jeannette Christensen, installasjon
Astrid Runde Saxegaard, tekstil/installasjon

13. juni - 2. juli
ONE HUNDRED YEARS, Kunstakademiene i Oslo, Helsingfors og Odense markerer jubileet.

14. mai - 7. juni
Sofie Berntsen, tegning
Børre Larsen, installasjon
Anne-Gry Løland, tekstil

18. april - 10. mai
Sidsel Westbø, grafikk
Marius Martinussen, maleri
Gunhild Vatn, skulptur/installasjon

14. mars - 5. april
Tina Jonsbu, tegning
Hilde Svalheim, maleri
Elisa Helland-Hansen, keramikk
Ida Helland-Hansen, tekstil

14. februar - 8. mars
Tore Aarholt, collage
Nils Martin, maleri/tegning på objekt og lerret
Stine Gonsholt, animasjon
Kjersti Johannessen, glasskunst

17. januar - 8. februar
Lars Elling, maleri
Gunnhild Bakke, maleri
Lillian Dahle, objekt i tre

2008

27. november - 23. desember
Desemberutstillingen

1. november - 23. november
Håvard Vikhagen, maleri
Ebba Bring, maleri
Leif Stangebye-Nielsen, metall

27. september - 26. oktober
Roald Kyllingstad, pastell
Kristine Brodersen, objekt
Heidi Kennedy Skjerve, strikke- og papirarbeider

23. august - 21. september
Lyche/Graff, maleri
Marte Aas, fotografi
Giske Sigmundstad, grafikk
Kari Håkonsen, glassobjekter

7. juni - 17. august
Juniutstillingen -Alone in the dark, Billedkunst
Johannes Vemren Rygh, metall
Marie Asbjørnsen, smykker
Hege Moen, tekstil

10. mai - 1. juni
Fem samlet, maleri/skulptur
Stein Koksvik, Dobbeltrom I
Lars Sture, Slik lever dei der

12. april - 4. mai
Jo Broughton, fotografi
Minna Hannele Lappalainen, maleri
Eva Schjølberg, installasjon

8. mars - 6. april
Inger Johanne Rasmussen, tekstil
Jens Hamran, maleri
Åsil Bøthun, installasjon/objekt/tegning
Franz Schmidt, tekstil

9. februar - 2. mars
Eva Berge, maleri
Jenny Rydhagen, fotografi
Sidsel Hanum, keramikk

12. januar - 3. februar
Bjørn Bjarre, skulptur og tegning
Jens Hauge, fotografi
Anne-Line Iversen, tekstil

2007

29. november - 22. desember
Desemberutstillingen, Småbilder og Kunsthåndverk
StatoilHydros nominasjonsutstilling

27. oktober - 18. november
Jone Kvie, skulptur
Armando Santos, modellkjoler
Per Formo, maleri
Inger Johanne Nygren, akvarell

22. september - 21. oktober
Hanne Borchgrevink, maleri, tresnitt, collage
Ragnhild Løkke, grafikk
Kari Dyrdal, tekstil

18. august - 16. september
A K Dolven, Installasjon/16mm film
Arne Ingvaldsen, installasjon
Synnøve Korssjøen, metallobjekter

9. juni - 12. august
Gitte Magnus, tekstil
Geir Harald Samuelsen, fotografi
Bjørn Ransve, kansellert

12. mai - 3. juni
Steinar Elstrøm, gouach
Kari Steihaug, installasjon
Siri Brekke, keramikk
Hanne Haukom, keramikk

14. april - 6. mai
Jørgen Dobloug, maleri
Kirsti Reinsborg Grov, smykker
Germain Ngoma, skulptur
Mette Hellenes, tegninger

3. mars - 1. april
Leonard Rickhard, maleri
Ingjerd Hanevold, smykker

3. februar - 25. februar
Kåre Magnus Bergh, maleri
Hanne Øverland, tekstil
Espen Dietrichson, objekt

6. januar - 28. januar
Per Kleiva, maleri
Eva Grøttum, maleri
John Roger Holte, keramikk

2006

23. november - 23. desember
Småbildeutstillingen
Juleutstilling, kunsthåndverk

28. oktober - 19. november
Margareta Bergman, fotografi
Kristina Bræin, installasjon
Shahram Takhsha, maleri
Hilde Dramstad, smykker

23. september - 22. oktober
Eilif Amundsen, maleri
Kristin Ytreberg, installasjon
Anne Kvam, tekstil

19. august - 17. september
Karl Erik Harr, maleri
Marianne Wiig Storaas, maleri
Bjørn Falch Andersen, fotografi
Alida Rudjord Røiseland, smykkekunst

16. juni - 13. august
Juniutstillingen, billedkunst
Marlene Lindmark, keramikk

20. mai - 11. juni
Marit Tingleff, keramikk
Sonja Krohn, maleri
Anne Aanerud, tekstil

22. april - 14. mai
Lars Strandh, maleri
Anders Tomren, skulptur
Søren Ubisch, keramikk

11. mars - 9. april
Ervin Løffler, skulptur
George Morgenstern, video/lysbilder
Rune Elias Helgesen, video
Marit Helen Akslen, tekstil

4. februar - 5. mars
Tore Hansen, maleri
Ingunn Skogholt, gobeliner
Hedy Louise Lotherington, tegning
Heidi Sand, metall

7. januar - 29. januar
Irma Salo Jæger, maleri
Tom Gundersen, grafikk
Erlend Leirdal, skulptur og relieff i tre

2005

24. november - 23. desember
Småbildeutstillingen
Juleutstilling, kunsthåndverk

29. oktober - 20. november
Ellen Lenvik, billedvev
Bertil Greging , tegning
Ulla-Mari Brantenberg, glass

24. september - 23. oktober
Magne Vatneødegård, maleri
Morten Magnus, grafikk/skulptur
Trine Mauritz, tekstil

20. august - 18. september
Tarjei Bodin-Larsen, maleri
Ellinor Flor, tekstil/objekt
Elsie-Ann Hochlin, metall/collage

2. juni - 14. august
Thore Heramb, maleri, gouache, tegning
Gruppeutstilling - 3 unge: Cecilie Mossige, Gunn Tjensvold og Elin Aasheim, keramikk

7. mai - 29. mai
Hanne Nielsen, maleri
Torhild Berg, objekt, pastell, gouach
Liv Blåvarp, veggobjekt og smykker i tre

9. april - 30. april
Dag Leversby, maleri
Susanne Kathlen Mader, maleri/objekt
Gro Jessen, tekstil

5. mars - 3. april
Carin Wessel, vev
Hilde Svalheim, maleri
Inge Pedersen, keramikk

5. februar - 27. februar
Thomas Hestvold, maleri
Hedevig Anker, fotografi
Mari Røysamb, objekt/installasjon
Lillan Eliassen, smykkekunst

8. januar - 30. januar
Elise Storsveen, maleri
Snorre Kyllingmark, tegning/maleri
Siri Haaskjold, keramikk

2004

25. november - 23. desember
Småbildeutstillingen, maleri/skulptur/grafikk
Juleutstilling, kunsthåndverk

30. oktober - 21. november
Edgar Ballo, maleri
Ingun Bøhn, tegning
Pål Vigeland, objekt

25. september - 24. oktober
Leonard Rickhard, maleri
Marianne Bratteli, installasjon
Sissel Pape, akvarell
Toril Bjorg, smykker

21. august - 19. september
Espen Røise, maleri
Ane Hjort Gutu, skulptur og veggmaleri
Edith Lundebrekke, tekstil

12. juni - 15. august
Knut Steen, skulptur
Jan Kolstad, grafikk
Tove Lise Røkke Olsen, keramiske objekter

15. mai - 6. juni
Frans Widerberg, maleri
Karen Klim, glasskunst

17. april - 9. mai
Håvard Vikhagen, maleri
Bente Louise Aas, maleri
Øivind Suul, keramikk

6. mars - 4. april
Svein Bolling, maleri
Espen Brændsrød, maleri
Dina Hald, metall
Tina Tvedt, metall

7. februar - 29. februar
Jon Arne Mogstad, maleri
Kari Britt Kjerschow, maleri
Gunvor Nervold Antonsen, tekstil

10. januar - 1. februar
Sverre Wyller, maleri
Gunn Harbitz, skulptur
Øyvind Torseter, tegning/animasjon
Elina Brand-Hansen, keramiske objekter

2003

4. desember - 23. desember
Småbildeutstillingen
Desemberutstillingen, kunsthåndverk

1. november - 30. november
Terje Uhrn, maleri
Torill Rygh, installasjon
Helene Kortner, keramikk

27. september - 26. oktober
Thor Sandborg, skulptur
Gunnar Aune, tegning
Aud Bækkelund, installasjon/tekstil

23. august - 21. september
Bjørn Carlsen, maleri
Terje Roalkvam, skulptur
Jens Hauge, fotografi
Gunnhild Tjåland, metall

5. juni - 29. juni
Halvard Haugerud, maleri/fotografi
Anne Karin Sundquist, maleri
Lisbet Dæhlin, keramikk OICS 2003

10. mai - 1. juni
Hilde Vemren, maleri
Ragnhild Løkke, grafikk
Kristin Aarnes, installasjon
Millie Behrens, smykker

5. april - 4. mai
Astrid Nondal, maleri
Hildegunn Anda, tekstil/objekt
Jon Gundersen, collage

8. mars - 30. mars
Dag Skedsmo, skulptur
Tore Aarholt, collage
Geir Tokle, keramikk

8. februar - 2. mars
Eva Berge, maleri
Paul Brand, akvarell
Ellen Hansen, tekstil

11. januar - 2. februar
Arne Malmedal, maleri
Anette Koefoed, skulptur
Vigdis Bøyding, grafikk
Anne Helen Mydland, keramikk

2002

28. november - 23. desember
Småbildeutstillingen, maleri/skulptur
Desemberutstillingen, kunsthåndverk

26. oktober - 24. november
Kjell Torriset, maleri
Sebastian Sanders, objekter
Anne Knutsen, tekstil

21. september - 20. oktober
Marianne Magnus, billedvev
Mari Krokann Berge, grafikk
Camilla Luihn, metall
Geir Yttervik, maleri

17. august - 15. september
Tore Hansen, maleri
Inger Johanne Rasmussen, tekstil

8. juni - 11. august
Herman Hebler, maleri
Annike Simonsen & Lars Erik Svensson, maleri
Tulla Elieson, keramikk

11. mai - 2. juni
Kristian Kvakland, skulptur
Jens Hamran, maleri
Giske Sigmundstad, grafikk
Ingegjerd B. Murstam, tekstil/foto

13. april - 5. mai
Svein Johansen, maleri
Hennie-Ann Isdahl, maleri
Gunilla Maria Åkesson, keramikk

9. mars - 7. april
Istvan Lisztes, skulptur
Marit Eken Kalager, tekstil/skulptur
Sissel Blystad, tekstil

9. februar - 3. mars
Hanne Christiansen, maleri
Børre Larsen, installasjon
Hanne Heuch, keramikk

12. januar - 3. februar
Svein Mamen, maleri
Søssa Magnus, grafikk
Martine Linge, skulptur/objekt
Kari Skoe Fredriksen, keramikk

2001

19. november - 23. desember
Småbildeutstillingen
Desemberutstilling, kunsthåndverk

22. september - 21. oktober
Axel Tostrup, skulptur
Magne Rygh, maleri
Tone Saastad, tekstil

18. august - 16. september
Axel Ekwall, maleri
Kjell Varvin, objekt
Arnold Johansen, grafikk
Alida Rudjord Røiseland, metall

2. juni - 12. august
Grafikk i fokus, 7 grafikere
Keramiske valører, 6 keramikere

5. mai - 27. mai
Per Kleiva, maleri
Bente Sommerfeldt-Colberg, installasjon
Irene Nordli, keramikk

31. mars - 29. april
Daniel Østvold, maleri/skulptur
Thomas Sæverud, maleri
Tor Alex Erichsen, keramikk

3. mars - 25. mars
Snorre Kyllingmark, maleri
Sidsel Westbø, grafikk
Hanne Thyholdt, tekstil

3. februar - 25. februar
Sven Påhlsson, installasjon/foto
Knut Natvik, keramikk

6. januar - 28. januar
Christian Montarou, maleri
Nirmal Singh Dhunsi, bl. Teknikk
Harald Lyche, maleri

2000

30. november - 23. desember
Småbildeutstillingen
Desemberutstilling, kunsthåndverk

28. oktober - 26. november
Harald Fenn, maleri
Jørgen Dobloug
Kari Dyrdal, tekstil

23. september - 22. oktober
Nico Widerberg, skulptur
Niclas Gulbrandsen, grafikk
Nina Bang, installasjon
Anne Vinæs og Tove-Lise Røkke Olsen, keramikk

19. august - 17. september
Hilde Vemren, maleri
Take off, 6 kunstnere fra Hovedfagsutstillingen 2000
Kunsthøyskolen i Bergen

3. juni - 30. juni
Britt Juul, maleri
Dag Nordbrenden, fotografi
Anne Bårdsgård, tekstil

29. april - 28. mai
Hilmar Fredriksen, objekt
Bjørg Løvvik, grafikk
Hilde Dramstad, smykker
Tore Lyngseth, installasjon

18. mars - 16. april
Arve Hovig, maleri
VANITAS -forfengelighet/forgjengelighet, kunsthåndverk

12. februar - 12. mars
Løvås & Wagle, tekstil
Helene Kive, maleri/billedprosjekt
Torbjørn Kvasbø, keramikk

8. januar - 6. februar
Per Inge Bjørlo
May Bente Aronsen, tekstil